Reklam

Demokrat Partililerden korona virüsle mücadele kampanyası: Bir aylık milletvekili maaşlarını bağışlıyorlar

0

DP Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, korona virüsle mücadele kapsamında bir aylık milletvekili maaşını bağışlamak istediğini söyledi. Genel Başkan Uysal’a yardımcısı Mahramlı’dan destek geldi.


Kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Uysal, “İster TBMM uhdesinde ister TC Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemi’si ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 Milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum” dedi.

Gültekin Uysal’ın açıklaması şöyle:

Reklam

“Türkiye, büyük travmalar, yıkımlar sonrası ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi hem karşı karşıya olduğumuz krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir ‘Yaratıcı Yıkım’ dinamiğine dönüştürmeli!
Böyle bir süreçte, Siyasetin aldığı kararların toplumsal karşılığının yüksek olması için özellikle siyasi liderler ve yüksek devlet yöneticilerinin kendi yapmadığı hiçbir tedbir ve fedakârlığı vatandaşlarımızdan istememeleri gerekir.
Bu anlayış içerisinde ister TBMM uhdesinde ister Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemisi ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 Milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum.”

Uysal’a yardımcısından destek geldi

DP Genel Başkanı Uysal’ın açıklamaları ardından 19’uncu Dönem Tekirdağ milletvekili DP Genel Başkan Yardımcısı Muhtar Mahramlı’dan da destek geldi. Mahramlı, “Genel Başkanımız Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Gültekin Uysal beyefendinin başlatmış olduğu bu duyarlı davranışa ve corona virüs -pandemisi ile mücadelede Devletimize katkıda bulunmak amacı ile bende Milletvekili emekli maaşımı bağışlıyorum. Saygılarımla.” ifadelerini kullanarak Uysal’ı destekledi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi