“Devlet izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım toplum’ derseniz, başka devlet oluşturmak istiyorsunuz.”

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüs gündemine dair açıklamalarda bulundu. Soylu yardım toplayan belediyeleri kastederek, “Devlet izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım toplum’ derseniz, başka devlet; yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz.” dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüsle mücadelede emniyet teşkilatında 30, jandarma teşkilatında 18, 4 kaymakam ve bir valinin testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Soylu, “Sosyal medyada provokasyon yapan 2 bin 863 hesap belirlendi. Bunların %70’i terör örgütleriyle ilintili.” diye belirtti. 21 ilde 50 beldenin de karantinaya alındığını belirten İçişleri Bakanı, şehirler arası yolcu taşımacılığının %98.9 düştüğünü duyurdu. Konuşmasında fahiş fiyat uyguladığı değerlendirilen 243 satıcıya operasyon yapıldığını da vurguladı.

Süleyman Soylu, korona virüs salgınına önlem kapsamında yardım toplayan belediyelere ilişkin, “Devlet izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım toplum’ derseniz, başka devlet; yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi