Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.”

0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Kovid-19 Destek ve Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, “Maalesef bugüne kadar yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.” dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, içeride salgınla mücadele ederken yurt dışına da yardımlarda bulunduklarına belirterek diğer ülkelerden gelen yardım taleplerine Türkiye’nin kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak yanıt vermeye çalıştıklarına dikkat çekti.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının getirilmesi anlamında yürüttükleri çalışmalar hakkında da konuşan Çavuşoğlu, “Salgın yaygınlaştıkça Türkiye’ye tahliye talepleri oldu. Şimdiye kadar 103 ülkeden 65 binden fazla vatandaşımızı Türkiye’ye döndürdük. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ikinci tahliyeyi başlattığımızı duyurmuştuk. O günden bu yana da 83 ülkeden 157 seferle 30 bine yakın vatandaşımızı ülkemize döndürdük. Önümüzdeki günlerde de vatandaşlarımızı getirmeye devam edeceğiz.” dedi

Bakan Çavuşoğlu, yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarına yönelikte bilgiler verdi. Çavuşoğlu,  “Maalesef bugüne kadar yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, yurt dışında hayatını kaybetmiş Türk vatandaşlarından 350’den fazlasının cenazesini Türkiye’ye getirdikleri belirtti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi