Dışişleri Bakanlığından Hafter açıklaması

0

Dışişleri Bakanlığı, yabancı basın kaynaklarına cevaben yaptığı açıklamayla, Libya’daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde Hafter unsurlarının meşru hedef olacağını açıkladı. 


Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, yabancı bir basın yayın kuruluşunda atıfta bulunan ve darbeci Hafter Milisleri’nin, Türk Kuvvetleri’ni ve çıkarlarını hedef alacaklarına ilişkin açıklamaları hakkındaki soruya yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Aksoy, “Türk çıkarlarını hava unsurlarıyla hedef alacağı yönündeki açıklamanın Libya’nın Doğusunda dış destekle yeni savaş uçakları konuşlandırılmasından sonra yapılması dikkat çekicidir. Hafter’e bağlı unsurların son dönemde sahada yaşadığı kayıpların hezeyanın bir yansıması olan bu açıklama, darbeci Hafter’in ve destekçilerinin Libya’daki ihtilafı tırmandırma niyetinde olduklarının en açık göstergesidir. Bu vesileyle, Libya’daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde bunun çok ağır sonuçları olacağını ve darbeci Hafter unsurlarını meşru hedef telakki edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi