DİSK Başkanı gözaltında, Türk-İş çelengi Taksim meydanına bıraktı

0

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Türk-İş Başkanı ve beraberindeki küçük bir grup Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı.


Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki küçük bir grup Taksim Meydanı’na gelerek Cumhuriyet Anıtı önüne çelenk bıraktı.

Sabah saatlerinde Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki sendikalı üyelerin sokağa çıkma yasağı nedeniyle yürümeleri ve çelenk bırakmalarına polis tarafından engel olunmuş ve gözaltına alınmışlardı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, polisin müdahalesini eleştirerek, “İktidar öyle bir virüs keşfetti ki işçiler çalışırken bulaşmıyor, sosyal fiziki mesafeyi koruyarak Taksim 1 Mayıs meydanında çelenk bırakırken bulaşıyor! Bu virüsün adı vahşi sermaye düzenidir! Bu düzene karşı Yaşasın 1 Mayıs” ifadelerini kullandı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi