Dolandırıcılara dikkat! İletişim başkanlığı duyurdu

0

İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İletişim Başkanlığının adı ve logosu ile yayılan “kredi kartı aidat iadesi” bildirimi dolandırıcıların yeni yöntemi olduğunu, ve vatandaşların banka bilgilerini paylaşmamaları gerektiği ifade edildi.


İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) adı ve logosu kullanılarak hazırlanan sahte siteler aracılığıyla “son 13 yıla dönük kart aidatı iade başvurusu” görünümü altında kredi kartı bilgileri talep edilerek dolandırıcılık yapılmaya çalıştığı gözlemlenmiştir.

Söz konusu sitelere erişimin engellenmesi, sorumluların adalet önünde hesap vermesiyle ilgili gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir. İletişim Başkanlığı ve CİMER vatandaşlardan hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerini talep etmez. Kurumlarımızın isimleri ve logoları kullanılarak hazırlanan sahtecilik girişimleriyle ilgili vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için aldatıcı yöntemlerle kredi kartı veya kişisel bilgileri isteyen site ve uygulamalara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi