Donald Trump: “Amerikalıların zor günlere hazırlıklı olmasını istiyorum”

0

ABD Başkanı Donald Trum korona virüs salgını ile ilgili Beyaz Saray’da açıklamalarda bulundu. Trump,”Her Amerikalı’nın önündeki zor günlere hazırlıklı olmasını istiyorum.” dedi.


Korona virüs tehdidinden oldukça etkilenen ABD’de vaka ve ölüm sayıları günden güne artmaya devam ediyor. Korona virüs salgınından dolayı Beyaz Saray’da basın açıklaması yapan ABD Başkanı Donald Trump, zor günler geçireceklerini ifade etti. Açıklamasında ABD halkına seslenen Trump, halkın zor günlere hazırlanmasını istedi.

Trump, Beyaz Saray’da yaptığı basın toplantısındaki konuşmasına, “Ülkemiz, büyük bir milli imtihanın ortasında. Bu daha önce karşılaşmadığı türden bir imtihan.” sözleriyle başladı.

Trum açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“ABD vatandaşlarından önümüzdeki zorlu günlere hazırlanmalarını istiyorum. Önümüzde çok zor geçecek iki hafta var.

ABD vatandaşlarından önümüzdeki zorlu günlere hazırlanmalarını istiyorum. Önümüzde çok zor geçecek iki hafta var. Bundan sonra ise birçok uzmanın tahmin ettiği gibi tünelin sonunda gerçekten ışık göreceğimizi umuyorum.

Bu sabah hastanelere giden doktorları ve hemşireleri izledim. Savaşa giden askerler gibiydiler. Onların cesareti inanılmaz.

ABD’de vaka sayısı 164 bin 610, ölü sayısı ise 3 bin 170’e yükseldi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi