Donald Trump’ın ikinci korona virüs testi de negatif çıktı

0

ABD Başkanı Donald Trump, 14 Mart’ta korona virüs testi yaptırmış, sonuç negatif çıkmıştı. Bugün Beyaz Saray’da açıklamalarda bulunan Trump, ikinci kez korona virüs testi yaptırdığını ve bu testin de negatif çıktığını açıkladı.


Korona virüs salgınından dolayı zor günler geçiren ABD’de virüs için çözümler üretilmeye çalışıyor. Öte yandan iki kez test yaptıran ABD Başkanı Donald Trump, iki test sonucunun da negatif çıktığını duyurdu.

Beyaz Saray’da gazeticelere açıklama yapan Trump, Bir test yaptırdım, sonucu yeni çıktı. Bu sabah yaptırdım ve cidden test 1 dakika sürdü. Testin 14 dakika civarında sonuç verdiğini söylediler ve sonuç ‘Başkanın korona virüs testi negatif’ oldu. Bu ikinci test. Ne kadar hızlı çalıştığını görmek için meraktan yaptırdım. Çok daha kolaydı. Her iki testten de yaptırdım ve ikincisi çok daha tatmin ediciydi.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca  ABD’de şimdiye kadar 217 bin 262 kişi hastalığa yakalandı, 5 bin 151 kişi ise hayatını kaybetti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi