DSÖ: Korona virüste yükselme gösteren ülkeler arasında Türkiye de var

0

DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge, korona virüsün yükselme durumu gösterdiği ülkeler arasında İngiltere, Belarus, Rusya ve Türkiye’yi de gösterdi.


Dünya Sağlık Örgütü (WHO)Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Henri Kluge, korona virüs salgınına ilişkin güncel bilgileri verdiği bir açıklama yaptı. Kluge, açıklamasında, ülkelerin durumları hakkında, “Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İsviçre’den pozitif veriler geliyor. Fakat çok az iyileşme ya da yükselme durumu gösteren ülkeler de var. Bunlar arasında İngiltere, Türkiye, Belarus, Rusya ve Ukrayna var” dedi.

Avrupa Bölge Direktörü Dr. Kluge, “Gelecek 2 hafta Avrupa için çok kritik. Bu virüs hepimizi çok derinden etkiledi. Havaların ısınmasına aldanmayalım, gardımızı indirmememiz gerek. Normale geri dönmenin hızlı bir yolu yok. Avrupa’da vaka sayısı artıyor. Son 10 günde Avrupa’daki vaka sayısı neredeyse ikiye katlanarak 1 milyona ulaştı. Dünyadaki Covid-19 vakalarının yüzde 50’sinin yükünü Avrupa üstleniyor. Salgın fırtınasının bulutları Avrupa bölgesinin üzerinde.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi