Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr.Tedros Adhanom Ghebreyesus: “Bu virüs, uzun süre bizimle olacak.”

0

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr.Tedros Adhanom Ghebreyesus, korona virüs salgını ile alakalı açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, “Bu virüs, uzun süre bizimle olacak.” ifadelerini kullandı.


DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi. Ghebreyesus, ” Korona virüs salgınından herkes eşit şekilde korunmalı. Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz.” dedi.

Dünya genelinde bazı ülkelerde yeni vakaların ve ölümlerin sayısı azalırken, diğerlerinde arttığına vurgu yapan Ghebreyesus, “Bu yüzden bağış etkinliği çok önemliydi. Bu virüs, uzun süre bizimle olacak. Onu yenecek araçları geliştirmek ve paylaşmak için bir araya gelmeliyiz. Bu virüsün panzehri ulusal birlik ve küresel dayanışmadır. Bu virüse karşı panzehir, insan ruhudur.” ifadelerini kullandı.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi