Dünyada korona virüs tanısı koyulan kişi sayısı 3 milyona ulaştı!

0

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Avrupa’da ilk kez İtalya’da görülen korona virüs, dünyada 3 milyon kişiye bulaştı.


Çin’de başlayan ve tüm dünyaya hızla yayılan korona virüs dünya genelinde 2 milyon 973 kişiye bulaştı. Korona virüs nedeniyle en çok ölüm yaşanan yer Amerika Birleşik Devletleri. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 965 bin 942 korona virüs tanısı var. ABD’de korona virüse bağlı ölüm sayısı 54 bin 883 olurken iyileşenlerin sayısı ise 152 bin 286.

Dünya genelinde korona virüs hastalığından iyileşenlerin sayısı 868 bin 806. Dünya genelindeki can kaybı ise 206 bin 569 olarak kayıtlara geçti.

ABD’den sonra en çok vaka sırasıyla İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, Türkiye, İran, Çin, Rusya ve Brezilya.

Türkiye 7’inci sırada!

En çok vaka veren ülkeler sıralamasında Türkiye 7’inci sırada. Korona virüs yayılma hızı en yüksek ülkeler arasında gösterilen Türkiye, 110 bin 130 vaka, 2 bin 805 can kaybı verilerine sahip. Türkiye’de iyileşen hasta sayısı ise 29 bin 140 olarak kayıtlara geçti.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi