Reklam

Dünyanın en büyük yılanı, 26 yavru anakonda dünyaya getirdi

0

Salıyı çarşambaya bağlayan gece Fas’ın Agadir şehrindeki Crocopark hayvanat bahçesinde bulunan dünyanın en büyük yılanı, 26 yavru anakonda dünyaya getirdi.


Çeviri: Mehmet Ali Aydoğan

Aujourdhui’da yer alan habere göre park yönetiminden yapılan açıklamada bunun, hayvan bakıcıları tarafından beklendiği ancak doğumun kesin olarak gerçekleştiği zamanı bilmenin zor olduğu ifade edildi. Ortalama boyları 80 santimetre ve ağırlıkları 260 gram olan yavruların sağlık durumunun şu an iyi olduğu bildirildi. Parka gelen ziyaretçilerin, yavruların gelişimini izleyebilmesi için konforlu yuvalar tasarlandı.

Reklam

Basın açıklamasında, yavruların yaklaşık 7 aylık bir gebelik sürecinden sonra doğduğu ve akabinde bağımsız hareket ettikleri ifade edildi. Ebeveynleri gibi onlar da 3 metre uzunluğa ulaşıp üremek için büyümeye devam ediyorlar. Yeşil anakondalar (Eunectes Murinus) dünyanın en büyük yılan türü olarak kabul ediliyor.

Yeşil anakondaların özellikleri

Boyları 6 metreyi, ağırlıkları 150 kiloyu geçebilmektedir. Kendilerini rahat hissettikleri suya yakın yerlerde yaşarlar. Anavatanları Güney Amerika’dır. Siyah lekeli yeşil renkleri sayesinde kamufle olurlar. Avlarına pusu kurup yakından geçmesini beklerler. Birdenbire etrafını kuşatıp, boğmak için etrafını sarar ve avlarını yutarlar.

 

 

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi