Dünya’nın içerisinde bulunan ikinci bir dünya (Oyuk Dünya): Teori mi? Gerçek mi?

0

Tarih boyunca Yunan Mitolojilerinde,  Gılgamış Destanında, Hint efsanelerinde ve Güney Amerika Medeniyetlerine kadar, Oyuk Dünya veya İç Dünya ile ilgili bir çok kaynağa rastlanmıştır. Amerikalı Amiral ve aynı zamanda Kutup Kaşifi olan Amiral Richart Bryd’ın İç Dünya/ Oyuk Dünya ile ilgili ortaya attığı iddialar vardır. 2016 yılında Antarktika’da 245 kilometrelik bir oyuk keşfedilmesiyle, Oyuk (İç) dünya teorisi yeniden konuşulmaya başlanmıştır.

Teorilerde dünyanın merkezinde çekirdek ve yer küre bulunmaz. Dünya’nın içi boştur ve iki tane kıta bulunur. İç Dünya’da yaşayanlar zamanında bizim dünyamızda yaşamışlardır. Efsanelere konu olan Atlantis Kıtası büyük tufanda batar ve bizim dünyamızda yaşayan insanlar bu tufanla birlikte bütün bilim ve teknolojilerini İç Dünyaya götürürler. Matematik, fizik ve biyoloji gibi dallarda bu yüzden bizden oldukça ileri bir seviyededirler.

İç Dünya da bizden ayrı bir yaşamın olduğu ,Oyuk Dünya’ya kutuplardaki deliklerden erişildiği ve İç Dünya’ya ait ayrı bir güneşin olduğu söylenir. Burada yaşayan üstün insan ırkı büyük devletlerle daima iletişim halindedirler. İç Dünya’dan Mısır ve Tibet gibi medeniyetlerin gizli belgelerinde bahsedilmiştir. Bu belgelere göre Mısır’da ki Gise Pramidi’nin altından ve Tibet’te ki bazı dağlardan İç Dünya’ya geçişlerin olduğu söylenmektedir.

Oyuk Dünya’yı bilimsel olarak destekleyen çalışmalar

Diğer haberler

Sisifos Efsanesi

26 Ocak 1967 ve 23 Kasım 1968 yıllarında  ESSA-3 Uydusu ve Essa-7 uydusu tarafından yukarıdaki iki oyuk fotoğrafı çekilmiştir.

Jeolojiye göre dünyanın merkezine doğru indiğinizde merkezde bulunan magmadan dolayı ısı gittikçe artar. 29 Eylül 1981’de Rusya ve Azerbaycan’da 10 km derinlikte delgi deneyleri yapılmış ısının artması gerekirken düştüğü görülmüştür.

Güney ve Kuzey kutuplarda büyük deliklerin fotoğrafları uzaydan çekilmiş ve bu deliklerin net bir biçimde görüldüğü fakat karartılmaya çalışıldığı öne sürülmüştür. Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı kutup yörüngesinde uyduların uçuş planlarını fotoğraflamış; Fakat Fakat 115° ile 155° Doğu boylamlarında uydu yörüngesi bulunamamıştır.

Güney Kutbunda donmuş halde bulunan mamutlara günümüzde yapılan incelemelerde, midelerinde tropikal bitki kalıntılarına rastlanmıştır.

Büyük referans kaynağı olarak Amiral Bryd’ın günlüğü

Amiral Richard Byrd, 1947 yılında Kuzey Kutbun’a seyehat eder. Burada yaşadıklarını günlüğüne kaydeder. Oyuk Dünya ile ilgili referans kaynağı gösterilen bilgiler günlükte şu şekilde yazılmıştır.

19 Şubat 1947′ Amiral Bryd telsizi ile birlikte Kuzey Kutbu’na uçuş seyehati yapmaya karar verir. Uçuş sırasında türbülansla karşılaşır ve 1000 metre aşağıya iner. Uçuşuna biraz devam ettikten sonra haritada yer almayan dağlarla karşılaşır. Buz ve karın olması gereken yerde nehir ve yeşillikler vardır.

Byrd 4000 metreye kadar iner ışık farklılaşır güneşi göremez. Daha da aşağıya inmeye başlar burada hayvanlar farklıdır. Hatta gördüğü mamutlar dikkatini çeker. Gördükleri karşısında şok olur fakat telsiz bağlantısı koptuğu için gördüklerini üstlerine aktaramaz.  Amiral’in uçuşu esnasında uçan ve üzerinde gamalı haç işareti olan bir cisim üzerine doğru yaklaşır. Amiral daha sonra içeri girdiğini ve kendisine yerimize hoş geldin Amiral diye seslendiklerini günlüğüne yazar.

Konuşan adam Amiral’e ırklarını bu iç dünyadan gözlemlediklerini, dünyadaki bu ırkın barbarca savaştığını, dünya ırkından daha eski bilim ve kültürlerinin olduğunu söyler.  Amiral’in günlüğünde ‘üstad’ olarak bahsettiği bu adam ırkınız dönüşü olmayan bir noktada kendi elleriyle dünyayı yok edecekler der. Amiral geriye döner ve Pantegon’da toplantıda yaşadıklarını anlatır. Söyledikleri kaydedilir fakat susması gerektiği söylenir.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi