Elon Musk’ın çılgın projesi “Starlink” İstanbul’dan sonra Şanlıurfa’da da görüldü

0

Daha önce İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ’da görülen Starlink uyduları bu kez Şanlıurfa’da görüldü. Gökyüzünde görülen esrarengiz sıralı ışıklar panik yarattı. Gökyüzündeki ışıklar, ünlü girişimci Elon Musk’ın “hızlı internet” amacıyla inşa edilen Starlink’e ait.


2002 yılında kurulan, uzay taşımacılığı ve araştırmacılığı üzerine çalışmalarını sürdüren SpaceX’in hızlı ve ücretsiz internet projesi Starlink, bu gece Şanlıurfa’da gözlendi. Vatandaşlar panik halinde sıralı ışıkları takip etti ve sosyal medyada tartışmaya koyuldu; ‘Uzaylılar mı geldi?’. Hayır uzaylılar değil ünlü dahi Elon Musk’ın bir başka çılgın projesi; Starlink.

Starlink dünya çevresinde tur atıyor ve diğer uydulara oranla daha alçak bir yörüngede seyrediyor. Bu sebeple gözle görülebiliyor ve hareketli oldukları için bilgisi olmayan insanlarda panik havası yaratabiliyor. Bu uyduları takip etmek için bir internet sitesi de bulunuyor. Linke tıklayarak bu siteye ulaşabilir ve Starlink’i takip edebilirsiniz.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi