Reklam

Erdoğan, 7 yeni tedbir açıkladı! “Süresini halkımızın kararlılığı belirleyecek”

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan yeni tedbirleri açıkladı, alınan tedbirler için “Tedbirlerin süresini halkımızın kararlılığı belirleyecektir” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 7 yeni tedbir:

  1. Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır.
  2. Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışama geçilecektir.
  3. Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.
  4. Piknik alanları hafta sonu kapalı olacak hafta içi de buralarda toplu olarak bulunulmayacaktır.
  5. Askerlerimiz 14 gün kuralına uygun olarak celp uygulamasına tayin olacaktır.
  6. Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.
  7. Tüm illerimizde valilerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak gerektiğinde ilave tedbirler kararlaştırılacaktır.

Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin korona virüs salgınına en hazırlık şekilde yakalandığını belirterek, “İlaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yoktur” ifadelerini kullandı. Erdoğan vatandaşları uyardı, “Stokçuluk yapanlar, kara borsa yapanlar var. Sakın bunlara aldanmayın.” dedi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Dünyanın nüfusa göre en çok yoğun bakım yatağına sahip ülkeyiz. Hızlı tanı kitlerini devreye sokarak, test sayısını sürat ile arttırdık. Testler kesinlikle ücretsizdir.

Kabine toplantımızı her hafta tele konferansla bundan sonra gerçekleştireceğiz. Tüm çalışmalarımızı şeffaf şekilde yürütüyoruz. Bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda tedbirler alıyoruz.

Belirlenen kurallara ne kadar riayet edersek bu cendereden o kadar çabuk çıkarız. Tedbirlerin süresini halkımızın kararlılığı belirleyecektir.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi