Reklam

Erdoğan ile Trump telefonda görüştü: İdlip konusunda mutabıklar

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmede İdlip meselesi ele alınırken, İdbip bölgesinde ilave adım atılması yönünde iki ismin mutabık olduğu açıklandı.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump akşam saatlerinde telefonda görüştü. Görüşmenin ayrıntılarını paylaşan İletişim Başkanlığının yaptığı açıklamada Erdoğan, Trump’a, “İdlib’de Soçi Muhtırası ile belirlenen alanın rejim unsurlarından temizlenmesi hususunda kararlılığını yeniden teyit etmişlerdir.” ifadeleri kullanıldı.

İletişim Başkanlığının yaptığı açıklama şöyle:

Reklam

– Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.
Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra İdlib’de yaşanan son gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular ele alınmıştır.

– Sayın Cumhurbaşkanımız, kahraman askerlerimizi hedef alan alçakça saldırının faillerine gereken karşılığın verildiğini hatırlatarak, ülkemizin İdlib’de Soçi Muhtırası ile belirlenen alanın rejim unsurlarından temizlenmesi hususunda kararlılığını yeniden teyit etmişlerdir.

– İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kalmışlardır.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi