Reklam

Erdoğan-Putin görüşmesi 5 Mart’ta Moskova’da

0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Mart Perşembe günü Moskova’ya giderek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.


Suriye’nin İdlib kentinde Suriye ve Rus hava güçlerinin saldırısı sonucu 36 askerin şehit olmasının ardından diplomasi trafiği hız kazanmıştı. Rus ve Türk heyetlerinin defalarca görüşmelerinin ardından Putin ve Erdoğan’ın da görüşebileceği gündeme gelmişti.

Reklam

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un bugün telefonla görüşmesi sonrasında Erdoğan ve Putin’in 5 martta Moskova’da görüşecekleri duyuruldu.

Putin’le görüşecek Erdoğan’ın yanında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da yer alacağı öğrenildi. Çavuşoğlu, Akar ve Fidan’ın Erdoğan’dan bir gün önce Moskova’ya gideceği bildirildi.

Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Lavrov’un arasında geçen telefon konuşmasında Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi ele alınacak konuları değerlendirdikleri belirtildi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi