Erdoğan’dan İdlib açıklaması: “Türkiye’nin kararlılığını sınayanlar hatalarını anlayacak!”

1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de 4 askerin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin  “Türkiye, bu saldırının cevabını misliyle vermiş durumda” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi havalimanında düzenlenen basın toplantısında konuştu. 4 askerin hayatını kaybettiği İdlib saldırısına ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

“Saldırada 9 askerimiz de 1’i ağır olmak üzere yaralandı. Türkiye, bu saldırının cevabını misliyle vermiş durumda, vermeye devam ediyor. Türkiye’nin kararlılığını sınayanlar hatalarını anlayacak.

Ülkemizin ve İdlib’in güvenliği kararlıyız. Ukrayna ile Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantılarının sekizincisi için Kiev’e gideceğim. Bu defa ülkelerimiz arasında düzenli olarak işleyen stratejik düzeyler hakkında konuşacağız”

“Erdoğan’ın sert tepkisini göremedik”

Ebru Baki’nin programına konuk Deniz Zeyrek, Erdoğan’ın İdlib saldırısına ilişkin yaptığı açıklama için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alışık olduğumuz sert tepkisini göremedim. Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamayı durağan bir ses tonuyla okudu.” yorumunu yaptı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi