Erdoğan’ın 500 bin liralık davasına Kılıçdaroğlu’ndan 5 kuruşluk karşı dava

0

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında tazminat davaları yarışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı 500 bin liralık davaya karşılık Kılıçdaroğlu da Erdoğan’a 5 kuruşluk karşı dava açtı.


Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 5 kuruşluk karşı dava açtıklarını duyurdu.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasi ayağına değinerek, “Örgüt 2010’dan itibaren kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır. Bunu sağlayan Erdoğan’dır. 2010’da anayasa değişikliği için ölüler bile kalkıp oy vermeli diyordu Gülen, biz karşı çıktık, onlar destek verdi. Hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoriteye yaptırmayı başarmışlar. Kimdir bu siyasi otorite, FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Parlamento’dan zorla geçiriyor. Ben milletvekili kardeşlerim için bir şey demiyorum. Ama FETÖ’nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka da bir şey demiyorum.” diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine cevap olarak konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’cülerin devirmeye çalıştıkları siyasetçi midir, yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir, yoksa yol verdiği siyasetçi midir?” sorularını yönelten Erdoğan, “Nereye bakarsan bak, FETÖ’nün siyasi ayağı Bay Kemal’in yatak odasına girmiş haberi yok!” diye yanıt vermişti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi