Reklam

Esad ilerliyor, Rus uçakları vuruyor, TSK füzeyle karşılık veriyor

0

İdlib kırsalındaki Kansafra Türk gözlem noktasının etrafına Rejim uçakları tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Bunun üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ise doğu ve güney İdlib’deki rejim güçlerinin yerlerine yoğun bir füze saldırısı başlattı.


Esad birlikleri ilerliyor

Suriye’de rejim birlikleri İdlib kırsalının güneyindeki ilerleyişini sürdürüyor. Suriye Arap Ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre İdlib’in Tel el Nar bölgesinde Şeyh Mustafa, el Nukeyr ve Kfar Sicne köyleri ele geçirildi.

Suriye Arap Haber Ajansında yer alan haberde, Esad kuvvetlerinin İdlib Kırsalında bulunan ve Türk rejimi tarafından desteklenen Nusra Cephesiyle Tel el Nar bölgesi, Şeyh Mustafa, el Nukeyr ve Kfar Sicne köylerinde şiddetli çatışmalar yaşadığı ifade edildi.

Çatışmalar sonrasında Esad kuvvetlerinin Tel el Nar bölgesi, Şeyh Mustafa, el Nukeyr ve Kfar Sicne köylerini ele geçirdiği belirtildi.

Rus uçakları vuruyor

Reklam

Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi’ne göre, Rus savaş uçakları, bugün sabah saatlerinden itibaren İdlib’in güneyinde bulunan Kefrenbil, Ken Safra, Ihsem beldeleri ve Sufuhun, Hazarin, Kefer Nübbül, Kefer Uveyd, İnnib, Bsenkul, Cuzef, Has, Bara, Marhurme, Deyr Sümbül, Binin köyleri ile Halep’in batı kırsalındaki Daret İzze ilçesine, Kefer Nuran ve Cine köylerini vurduğu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

TSK füzeyle karşılık veriyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kansafra Türk gözlem noktasının etrafına Rejim uçakları tarafından bombalı saldırına karşılık olarak doğu ve güney İdlib’deki rejim güçlerinin yerlerine yoğun bir füze saldırısı başlattı.

Aynı zamanda Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada Tel Rıfat’ta toplantı halinde olan üst düzey teröristlerin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Bakanlığın paylaştığı açıklama şöyle:

“Suriye Kuzeyindeki Tel Rıfat’ta toplantı halinde oldukları bilgisi alınan sözde üst düzey teröristlere yönelik MİT ile koordineli olarak icra edilen operasyonla; ikisi yönetici olmak üzere toplam 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi