Reklam

Esenboğa’da koronavirüs hareketliliği!

0
Türk Hava Yolları’na ait TK879 sefer sayılı yolcu uçağı koronavirüs şüphesiyle Ankara’ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’nda olağanüstü hal ilan edildi.

AirportHaber’in yapmış olduğu habere göre, uçaktaki yolculardan birinde koronavirüs olduğu ve uçuş ekibinin acil iniş kararı olduğu öğrenildi. Uçağı karşılamak için çok sayıda sağlık ekibi hazır durumda bulunduruldu.
Türk Hava Yolları’nın Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 saatlerinde Esenboğa Havalimanı’na indiği ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi.
Yapılan işlemlerin Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri koordinesinde yürütüldüğü ve 1 yolcuda virüs şüphesi olduğu ifade edildi.

Reklam

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti. Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.
Uçakta ise  132 yolcu bulunduğu öğrenildi.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Esenboğa’ya inen uçaktaki 132 yolcu ve mürettebatın 14 gün boyunca karantinaya alınacağını açıkladı.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi