Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden hakkında cinsel taciz suçlaması

0

Barrack Obama döneminde ABD Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Joe Biden hakkında, eski asistanı Tara Reade tarafından cinsel taciz suçlaması yapıldı.


Ny times’ın haberine göre eski ABD Bakan Yardımcısı şimdilerde ise Demokratların 2020 başkanlık seçimindeki en güçlü adayı olan Joe Biden hakkında cinsel taciz suçlaması yapıldı. Polis tarafından yayınlanan rapora göre, Tara Reade, Perşembe günü Joe Biden aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Reade, Biden’ın kendisini 1993 yılında Delaware senatörü olduğu dönemde, Senato koridorunda kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti.

Tara Reade, 27 yıl sonra yaptığı suç duyurusunun Biden’ın başkan adaylığını engellemek için olmadığını iddia ederek, sosyal medya üzerinden Cumhuriyetçilere, “Uğradığım saldırıyı siyasi kazanç için kullanmayın” çağrısında bulundu.

Geçen yıl birden fazla kadın Joe Biden’ın kendilerine uygunsuz olduğunu düşündükleri şekilde dokunduğunu iddia etmiş ancak herhangi bir cinsel taciz davası açılmamıştı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi