Eski Barcelona başkanından gündem oluşturacak açıklamalar

0

Barcelona Kulübü’nde 2010-2014 yılları arasında başkanlık yapan Sandro Rosell, 2017 yılında kara para akladığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası almıştı. Rosell Mundo Deportivo’ya verdiği demeçlerde, “Barça Başkanı olmasaydım hapse girmezdim” ifadelerini kullandı.


Barcelona eski Başkanı Sandro Rosell 2014 yılında hakkında çıkan yolsuzluk yaptığına dair haberlerin ardından kulüp başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı. 2017 yılında kara para akladığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası aldıktan sonra 2019 yılında serbest bırakılan Rosell, “Barça Başkanı olmasaydım hapse girmezdim.” dedi.

Mundo Deportivo’ya konuşan Rosell, “Barça Başkanı olmasaydım hapse girmezdim bundan hiç şüphem yok. Başkan olmadan önce sıfır vergi denetimim vardı başkan olduktan sonra ise 72 tane yaptığım işlem incelemeye alındı.” dedi.

Hapiste geçirdiği günler hakkında konuşan Rosell, “Hapishanenin ilk günü bize 4 prezervatif ve 4 torba vazelin verildiğini hatırlıyorum. Biraz endişelenmiştim.” ifadelerini kullandı.

Hapishanede Barcelona maçlarını radyodan takip ettiğini söyleyen Rosell, ” Hapishanede oynanan karşılaşmaları televizyondan izleyemedik, bu yüzden Barça’yı takip etmenin tek yolu radyoydu. İlk başta onları dinlemek istemedim, radyodaki maçlar beni çok gerginleştirdi, ama sonunda başka seçeneğim yoktu. Bunu yapmamak beni daha çok sinirlendirmişti.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi