Evde tütsü nasıl yapılır? Tütsülerin anlamları nelerdir?

0

Yıllardır kötü veya negatif enerjilerden temizlenmek için bir çok yöntem kullanılmıştır. Belki de bunlardan en eskisi tütsü yakmaktır. Tütsü 1.yy da dini ritüellerde kullanılmaya başlamıştır. Daha sonra bu kullanım meditasyon, kötü kokuların giderilmesi, bio enerji ve çakra açmaya doğru genişlemiştir.

Evde tütsü nasıl yapılır?

Tütsüyü hazırlamadan önce yakmak için buhurdanlık satın alabilirsiniz veye evinizde bulunan artık işinize yaramayan eski tava veya demir kabı tütsüyü yakmak için kullanabilirsiniz.

Tütsü hazırlamak için dilediğiniz bitkiyi yanmasını istediğiniz uzunluğa göre demet yapın. Kibrit veya çakmak yardımıyla tütsü demetini birkaç saniye boyunca yakın. Tütsü yanmaya başladığı zaman küllerinin içine düşmesi için altına bir kap koyun eğer tütsüyü yanması için bir yere bırakacaksanız, demir kaba veya tavaya yanar halde bırakabilirsiniz. Tütsülerle yapacağınız çalışmaları doğal yağlar ile güçlendirebilirsiniz.

Tütsü olarak kullanılan bitkilerin ve yağların anlamları

Adaçayı

Kötü ve negatif enerjiyi en güzel temizleyen bitki adaçayıdır. Ritüel veya meditasyon yapılacakken adaçayı yakmak alandaki negatif enerjiler temizler. Odada yakılan adaçayı bulunduğunuz ortama güzel koku ve rahatlama sağlar.

Sedir

Sedir ağacı bazı kültürlerde kutsal kabul edilir. Evinizde sedir yakarsanız orman kokusuna benzer bir koku yayar böylece doğada gibi hissederek ferahlar ve rahatlarsınız. Sedir kötü enerjiyi bloke eder.

Ardıç

Ardıç yakıldığı zaman dinginlik sağlar böylece rahatlatır, vücut ve zihinsel yorgunluktan arındırır.Ardıç kutsal alanları negatif enerjilerden arındırmak için kullanılır. Ritüellerde de oldukça yaygın kullanılan ardıç hastalıklardan korunmak için de kullanılmıştır.

Lavanta

Lavanta yakıldığında dumanından çıkan koku ferahlama hissi yaratır. Lavanta tütsüsü yakmak üzüntüye, bunalıma ve uykusuzluğa iyi gelir.

Reyhan

Kötü enerjilerden korunmak için reyhan tütsüsü kullanılır. Reyhan aşkla ile ilgili maji çalışmalarında da kullanılır.

  • Badem yağı: Bilgi ve bilgelik
  • Kiraz yağı: Sevgi
  • Tarçın yağı: Negatif enerjiden koruma
  • Gardenya yağı: Sevgi, huzur ve barış
  • Vanilya: Sevgi
  • Sandal ağacı yağı: Şifacılık ve koruma
  • Misk yağı: İhtiras ve cesurluk
  • Çam yağı: Bolluk ve para
Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi