Fahrettin Koca Erdoğan’ı yine geçerek “Performansı beğenilen birinci lider” oldu

0

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından yapılan ankete göre, performansı beğenilen liderler arasında birinci sıraya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yerleşti. Koca’nın ardından ikinci sırada ise yüzde 47,8 oy oranıyla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bulunuyor.


Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi tarafından 9 Mart -2 Nisan 2020 tarihleri arasında 1500 kişi ile görüşerek kamuoyu araştırması yapıldı. Yapılan araştırma 503 ilçe, 87 seçim çevresi ve 81 ilde gerçekleştirildi.

Araştırmada, performansı beğenilen liderler arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da geçerek ilk sıraya yer aldı. Koca’nın yüzde 48 beğenilme oranı bulunurken, ikinci sırada yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 47.8 oy aldı. Fahrettin Koca daha önce Instagram takipçileri sayısında da Erdoğan’ı geçmişti.

Liderler arasında 3 ve 4. sırada CHP’li belediye başkanları bulunuyor. 3’üncü sırada yüzde 43 ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alırken 4’üncü sıraya ise yüzde 41.4 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yerleşti.

Yapılan ankette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yüzde 38.7 ile 5’inci sırada yer aldı. Soylu, Şubat 2020’de yapılan araştırmada yüzde 33.4 oy almıştı. Soylu, böylece bir ay arayla yapılan iki araştırmada beğenilme oranını 5 puan artırmış oldu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi