Fahrettin Koca: Korona virüse bağlı can kaybı 812’ye yükseldi

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından korona virüse bağlı can kaybı ve güncel tanı kayıtlarını paylaştı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından bugünkü can kayıplarını açıkladı. Koca, korona virüse bağlı can kaybının bugün 87 olduğunu ve 4 bin 117 yeni tanı koyulduğunu açıkladı. Türkiye’de günlük korona virüs tablosunu paylaşan Koca, bugünkü test sayısının 24 bin 900 olduğu açıkladı.

 

264 hasta iyileşti

Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Hastalarımızdan 264’ü daha iyileşti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızdaki artış hızı düşme eğiliminde. Başarımız izolasyona bağlı. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.” ifadelerini kullandı.

Toplam vaka sayısı 38 bin 226’a yükseldi

Toplam vaka sayısı 38 bin 226’a yükselirken toplam vefat sayısı 812’e yükseldi. Toplam iyileşen hasta sayısı ise bin 846 olarak paylaşıldı.

Korona virüs tablosuna göre, toplam yoğun bakım hasta sayısı ise bin 492 olarak kayıtlara geçti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi