Reklam

Fahrettin Koca: Korona virüsle mücadelede bugün ilk kez bir hastamızı kaybettik

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüsle ilgili son gelişmeler hakkında açıklamada bulundu. Bakan Koca, “Bu gece sizi ve bütün halkımızı gerçekten üzen haberi bildireceğim. Korona virüsle mücadelemizle bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı.” dedi.


Korona virüsle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’deki güncel durum hakkında bilgiler paylaştı. Koca, “O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün virüse dirayet gösterdik. İnsanlık bu tablonun içindeyken Türkiye’nin tümden yalıtması imkan dışıydı. 7 gün önce size ilk vakayı bildirmiştim. Virüs özellikle solunum yolu üzerinden bulaşıyor.” dedi.

Reklam

Bakan Koca, Türkiye’de ilk ölümlü vaka yaşandığını belirterek, “Bu gece sizi ve bütün halkımızı gerçekten üzen haberi bildireceğim. Korona virüsle mücadelemizle bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı.” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’deki güncel vaka sayısını hakkında da bilgiler paylaştı. Koca, “Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim 1,5-2 ay direnelim.” diye konuştu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi