Reklam

Fahrettin Koca: Son 24 saatte 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı ise 2.433

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün olduğu bugünde son 24 saatte korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenleri ve korona virüs testi pozitif çıkanların sayısını açıkladı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, korona virüs nedeniyle 15 vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu. Koca, korona virüs şüphesiyle test yaptıran vatandaşlardan 561’inin test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.

Toplam vaka sayısı 2.433, toplam can kaybı 59

Reklam

Fahrettin Koca’nın dün yaptığı açıklamayla beraber Türkiye’de korona virüs vaka sayısı 1872’e yükselmişti. Bugün yapılan açıklamayla birlikte toplam vaka sayısı 2.433’e ulaştı. Toplam can kaybı ise 44’den 59’a ulaştı.

Evde Kal Türkiye

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, Türkiye’de de hızla ilerliyor. Hükümet yetkileri vatandaşların evde kalmaları gerektiğini söylüyor. Eğer vatandaşların yüzde 80’i evde kalırsa salgının durabileceği söyleniyor. Sanatçılar birlik olup korona virüs ile mücadele kapsamında evde kalmanın gerekliliklerini anlatıyorlar.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi