Reklam

Fatih Altaylı: Askerlerimizin yerleştiği bir binayı vurdular. Türkiye şehit ve yaralılarını tahliye etmek için helikopterle girmek istedi. Ona bile izin vermediler.

0

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Suriye’nin İdlib kentindeki hava saldırısı sonucu 33 askerin şehit olmasını bugünkü köşesine taşıdı. Altaylı, “Rejim veya Rusya fark etmiyor. Şimdilik en az 33 canımızı aldılar. Askerlerimizin yerleştiği bir binayı vurdular. Türkiye şehit ve yaralılarını tahliye etmek için helikopterle girmek istedi. Ona bile izin vermediler. Belli miydi böyle olacağı! Vallahi üç aşağı beş yukarı belliydi.” ifadelerini kullandı.


Reklam

Gazeteci Altaylı, Rus Lider Putin’in randevu vermemesine değinerek, “’Dostumuz’ Putin randevu vermiyordu bir türlü. ‘En kötü ihtimal ayın 5’inde görüşürüz’ denilen Putin ‘Yağmaz ayın beşinde yağarsa 15’inde diyordu’ Rusya’dan gelen açıklamalar Türkiye’yi suçluyordu. Bir adilik geleceği belliydi. Rusya bu sinsilikte hareket ederken, burada ise dış politika iç politika malzemesi olarak yürümeye devam ediyordu. Ve dün gece olan oldu. Umudum olmaya başlamış olmaması. Şimdi yine bazıları hamasetle konuşacak televizyonlarda. Sizi bilmem ama ben yemem. Elbette devletimizin yanında, arkasında, sağında, solunda duracağız. Bu millet 33 değil 33 bin şehidi bile gerektiğinde onurla, ağlamadan, gözyaşını içine akıtarak omuzlarında taşır. Yeter ki, ülkenin ve milletin bütünlüğü için olsun. Başka ülkemiz yok.” dedi.

Yazının devamı için tıklayın.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi