Fatih Portakal: “Drone ile evimi dikizliyorlar, hedef gösteriyorlar!”

0

Fatih Portakal, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla, özel mülkü üzerinde drone uçurup fotoğraflandığını ve evinin adresinin paylaşılarak hedef gösterildiğini iddia etti.


Son günlerde gündemi çokça meşgul eden muhalif gazetecilere karşı ‘imar’ soruşturması devam ediyor. Geçtiğimiz gün Yılmaz Özdil’in de Bodrum’daki yazlığına ait soruşturmanın ardından, Özdil bir süre yazılarına ara vermişti. Bugün ise Fatih Portakal yaptığı açıklamalarla, evinin üstünde drone ile fotoğraflar çekildiğini, evinin adresinin paylaşılıp eşinin hedef gösterildiğini söyledi.

Fatih Portakal’ın yaptığı açıklamanın tamamı; “Drone kaldırıp evimin üstünde uçuruyorlar. YeniAsır’ı, DHA’sı(Demirören Haber Ajansı) özel mülkümü yukarıdan dikizleme hukuksuzluğunu gerçekleştiriyor. Evimin adresini paylaşıp bizimle yaşayanları, eşimi hedef gösterme sorumsuzluğunu yapıyorlar.
Eğer başlarına bir şey gelecek olursa sorumlusu sizlersiniz. İtibar celladı olarak hakkınızda emniyette şikayette bulunuldu. Umarım kötü bir durum yaşanmaz!
İtibar cellatlarının bel altı vuruşlarına gelince, olay şu: Dronela çektikleri arazimin fotoğrafında imar barışından yararlandığımız yerler: altında 21 m2 konteyner olan sundurma, 10 m2 temelsiz oda ve ahşap kütükler üzerine oturtulmuş kaldır/kondur ahşap alan… Drone marifeti ile çekilmiş fotoğrafta başvuru yok denilen 3 yerse: 4 tarafı açık ahşap sundurmalı garaj, ailenin kaldığı mekan ki, 2016 yılında yapı kullanım belgesi zaten alınmıştı. En komiği içinde 25 tavuğun ikamet ettiği kümes. Bildiğin kümes! Köpeklerin kafeslerini kayda değer görmemişler.

Bu öğlen hızlı bir şekilde şehircilik bakanlığından geldiler. İçeri aldık ve her yere de baktırdık. Rapor hazırlanacakmış. Bildireceklermiş. Neticeyi bildiririm. Not: tavukları evsiz bırakmayın.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi