Fatih Portakal’a hapis istemiyle dava açıldı

0

FOX TV Ana Haber programı sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davada, Portakal’ın, Bankacılık Kanunu’nu ihlalden 3 yıla kadar hapsi istendi.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakcılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından, Fatih Portakal hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Fatih Portakal hakkında, “Tekalif-i Milliye”yi hatırlatarak sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle Bankacılık Kanunu’nun “İtibarın Korunması” başlıklı 74’üncü maddesini ihlal suçlamasıyla 3 yıl hapis istemiyle dava açtı.

İddianamede 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun “İtibarın Korunması” başlıklı 74’üncü maddesinin “Basın Kanunu’nda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri aracılığıyla bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz” şeklinde olmasına dikkat çekildi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi