Fatih Portakal’dan RTÜK’ün FOX’a verdiği cezaya yanıt geldi

0

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Fatih Portakal’ın sunduğu FOX TV Ana Haber bültenine 3 kez yayın durdurma cezası vermişti. Bu cezadan sonra Fatih Portakal’dan yanıt geldi. Portakal, “RTÜK FOX Habere benim yaptığım söylemlerden dolayı bir ceza verdi. Bu ceza parasal bir ceza, aynı zamanda 3 gün de yayın durdurma cezası. Aslında sadece düşüncenin paylaşıldığı şeylerdi, izleyip bakabilirsiniz. ” dedi.


RTÜK tarafından Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Haber bültenine 3 kez yayın durdurma cezasından sonra Fatih Portakal açıklamalarda bulundu. Fatih Portakal’ın yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde:

“Radyo Televizyon Üst Kurulu FOX Habere benim yaptığım söylemlerden dolayı bir ceza verdi. Bu ceza parasal bir ceza, aynı zamanda 3 gün de yayın durdurma cezası. Aslında sadece düşüncenin paylaşıldığı şeylerdi, izleyip bakabilirsiniz. Oturdum her birini ikişer defa izledim. Zaten benim hakaret etme gibi bir huyum yoktur. Öyle bir niyetim olamaz zaten.

Ama geldiğimiz noktada RTÜK’ün verdiği cezayla karşı karşıyayız. Kimlerden sesler yükseldi diyecek olursanız, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi’nde yükseldi ve muhalefetten yükseldi. Sessiz bir çığlık da ekran başında. O da sizlersiniz.”

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu: ” Fox TV’ye ölçüsüz cezalar veriliyor, haksız cezalar verilyor. Sanıyor ki ben bu cezaları verirsem bunları sustururum. Bu ülkede cesur gazeteciler var. Özgürlükten adaletten yana olan gazeteciler var. Halkın haber alma hürriyetini savunan gazetecileri asla susturamayacaksınız.” dedi.

Akşener: ” FOX Habere verilen haksız ve ağır cezayı esefle ve üzüntüyle karşıladım. Özgür medyanın varlığı bir ülkenin demokrasisinin teminatıdır. Şu anda var olan özgür birkaç medyadan birisidir FOX TV. Bu cezayı şiddetle kınıyorum. Sayın Doğan Şentürk’ün şahsında FOX  Medya çalışanlarına geçmiş olsun diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu: ” FOX TV Türkiye’den geniş bir kitle tarafından izlenen çok farklı fikirleri düşünceleri kendi ekranına taşıyan bir yayın organıdır.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi