Fatma Şahin, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrinin Mansur Yavaş’a ait olduğunu açıkladı

0

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, korona virüs tedbirleri kapsamında getirilen 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı fikrinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldiğini açıkladı. Fatma Şahin, “Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık.”dedi.


Korona virüs salgınına karşı ülkemizde ve dünya genelinde çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Sözcü gazetesinden Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Belediye başkanları arasında oluşturulan ortak Whatsapp grubu var. Mesela gruba geçtiğimiz günlerde sayın Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık.”

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi