Fenerbahçe: “Aydınlanamayan Gün”

0

Fenerbahçe Spor Kulübü sosyal medya hesabından, 4 Nisan 2015’de Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili paylaşımda bulundu. Fenerbahçe, paylaştığı gönderinin altına #AydınlanamayanGün etiketini ekledi.


4 Nisan 2015 tarihinde Rizespor ile deplasmanda karşılaşan Fenerbahçe, Rize’den dönerken Trabzon’da silahlı saldırıya uğramıştı. Sarı lacivertli kulüp internet sitesinden yaptığı açıklamada, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunmasını istedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün ‘Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız’ başlığıyla yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Türk spor tarihinin en kara olaylarından biri bundan 5 yıl önce yaşandı. Fenerbahçe Futbol A Takımı’nın otobüsüne bir deplasman dönüşü kurşun sıkıldı. Şans eseri can kaybı olmadı ancak o günden beri bu silahlı saldırının failleri hala bulunamadı. 4 Nisan 2015 akşamı gerçekleşen olay hala aydınlatılamadı.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ‘Aydınlanmayan Gün’ün üzerine artık güneş doğmasını ve Futbol Takımımıza yönelik katliam girişiminin arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz. 4 Nisan 2015’deki bu canice eylemin sorumlusu ya da sorumluları yakalanıp hukuk önünde hesap vermeden Türk sporunun hiçbir zaman tam anlamıyla huzura erişemeyeceği ve üzerindeki karanlığın kalkmayacağı aşikardır.

Devletimizden beklentimiz, milyonlarca taraftarımızı ve vatandaşımızı rahatsız eden bu korkunç olayın tüm hatlarıyla çözülmesidir. Fenerbahçe Spor Kulübü, saldırının faili ya da failleri yargı önüne çıkana kadar işin peşini bırakmayacaktır.

#AydınlanmayanGün

Fenerbahçe Spor Kulübü”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi