Fethiye Belediyesi, turizm bölgelerine giriş çıkışların kapatılmasını istiyor

0

Muğla’nın Fethiye ilçesi Belediye Başkanı Alim Karaca, korona virüs ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Önemli açıklamalar yapan Başkan, “Şehir dışından Muğla ve ilçelerine akın eden vatandaşlar için ‘girişleri kapatalım” çağrısında bulundu.


Korona virüs vakaları Türkiye’de de görülmeye başladıktan sonra insanlar tatil yerlerine akın etmeye başladı. Okulların tatil edilmesiyle birlikte Akdeniz’deki tatil beldelerinde yoğunluk yaşandı. Muğla yerel haber kaynaklarından alınan bilgilere göre, tatil beldelerinde apart ve otellerin doluluk oranı hayli fazla.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye ve Muğla’nın diğer ilçelerinde tatil nedeniyle yaşanan yoğunluk için başvurularda bulunuyor. Muğla Valiliğine şehire giriş-çıkışların kapatılması gerektiğini vurgulayan bir yazı gönderen Karaca, ‘2 aylık süreç bizim için çok önemli. Sadece Fethiye değiş birçok turistik bölgede farklı plakalı araçların gezdiğini görüyoruz. 2 aylık süreçten sonra vatandaşlarımızla birlikte güzel günlerde beraber olmak istiyoruz.” sözlerini kaydetti.

Başkan Karaca ayrıca, Fethiye Devlet Hastanesi’nde 5 pozitif korona virüs vakasının olduğunu açıklarken, bir vatandaşın da 2 gün önce vefat ettiğini duyurdu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi