“FETÖ’nün kitaplarından mı öğrendin sen bu tarihi?”

0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla AK Parti eski milletvekili Burhan Kuzu, kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Atatürk yerine Sultan Vahdettin’i anınca, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ”FETÖ’nün kitaplarından, dergilerinden, yayınlarından mı öğrendin sen bu tarihi?” diyerek tepki gösterdi.


AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir paylaşımda bulundu. Kişisel sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Kuzu, “Mustafa Kemal Paşa,30 Nisan 1919’da Resmi Gazete’de yayınlanan Sultan Vahdettin imzası ile Samsun 9. Ordu Müfettişliği’ne tayin edilmiştir. Mustafa Kemal, Samsun’a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı’nın en parlak subayı olarak çıkmıştır. Sultan Vahdettin Han’ı rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kuzu’nun paylaşımına CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol sert tepki gösterdi. Erol, “Burhan Kuzu,sen kim,Milli Mücadele kim? Sen kimsin kafana göre tarih yazıp,tarihin gerçekliklerini eğip bükmeye çalışıyorsun! FETÖ’nün kitaplarından,dergilerinden,yayınlarından mı öğrendin sen bu tarihi? Yazıklar olsun bu Cumhuriyet sayesinde geldiğin makamlara,aldığın ünvanlara.” dedi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi