FETÖ’nün siyasi ayağı karşılıklı tazminat davalarına dönüştü: Kılıçdaroğlu’da Erdoğan’a dava açıyor

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na dava açmasının ardından bu sefer Kılıçdaroğlu’da Erdoğan’a karşı dava açıyor.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, salı günkü grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında söylediği, “FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de dün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “RTE, yine algı yaratmak için 500.000₺’lik dava açmış! Çok korktuk! Hodri Meydan! Biz de Genel Başkan adına (RTE aleyhine) karşı tazminat davası açıyoruz! Dava duruşmalarına bütün basın mensuplarını bekliyoruz! Pişman olacaklar! İddialarımızın doğru olduğunu ispatlayacağız!” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları sürerken CHP grup tolantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Örgüt 2010’dan itibaren kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır. Bunu sağlayan Erdoğan’dır. 2010’da anayasa değişikliği için ölüler bile kalkıp oy vermeli diyordu Gülen, biz karşı çıktık, onlar destek verdi. Hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoriteye yaptırmayı başarmışlar. Kimdir bu siyasi otorite, FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Parlamento’dan zorla geçiriyor. Ben milletvekili kardeşlerim için bir şey demiyorum. Ama FETÖ’nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka da bir şey demiyorum” diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine cevap olarak konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’cülerin devirmeye çalıştıkları siyasetçi midir, yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir, yoksa yol verdiği siyasetçi midir?” sorularını yönelten Erdoğan, “Nereye bakarsan bak, FETÖ’nün siyasi ayağı Bay Kemal’in yatak odasına girmiş haberi yok!” demişti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi