FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları sosyal medyadan yürütülüyor!

0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısında söylediği, “FETÖ’nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır.” sözü sosyal medyada gündem oldu.


Bugün partisinin haftalık grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “FETÖ’nün önünü açan siyasi otorite FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.” demişti. 20 soruda FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine karşılık olarak AK Parti camiasından tepki geldi. FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları iki taraf arasında sosyal medya savaşına dönüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “FETÖ’ye yönelik topyekun başlatılan arındırma operasyonlarının talimatını bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan direnmeseydi, vesayete teslim olsaydı, demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve sinsi emellerini 50 yıllık süreç içerisinde adım adım uygulayan FETÖ Türkiye’yi topyekun işgal edecekti. Gizlice başta siyaset, mülkiye, adliye, maliye, askeriye ve emniyet olmak üzere devletin tüm kılcal damarlarına sızan terör örgütünün sinsi ve kanlı planlarını boşa çıkartan ve süreci ilk anından itibaren yöneten ve takip eden de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. “ ifadelerine yer verdi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili olan Mahir Ünal ise, “Tekrar edelim: Eğer FETÖ’nün siyasi ayağını arıyorsanız, bunun kriteri bellidir.Bu yapının terör örgütü olduğu ifşa olduktan sonra kim aynı söylemi paylaştı, aynı pozisyonu kim takındıysa siyasi ayak oradadır.” dedi.

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi