FETÖ’yü ziyaret eden Şebnem Bursalı’dan Başbuğ’a FETÖ sorusu: FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?”

0

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, bugünkü köşe yazısında İlker Başbuğ’a 7 soru yöneltti. Bursalı, Başbuğ’a, “Siz irtica ile mücadele adı altında samimi inanan subayları ordudan atarken bilerek ya da bilmeyerek FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?” diye sordu.


Şebnem Bursalı’nın Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’a mücadele kapsamında ne yaptığını sordu. Bursalı’nın, Başbuğ’a sorduğu soruların arasında FETÖ’yü kayırdığı yönünde suçlamalar yer aldı. Bunun üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj paylaşan gazeteci yazar İsmail Saymaz, “Şebnem Bursalı, İlker Başbuğ’a “Bilerek veya bilmeyerek FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?” diye soruyor. Bursalı’nın FETÖ’yü kayırmakla suçladığı Başbuğ, Ocak 2012’de FETÖ tarafından tutuklandı. Bursalı ise Mart 2012’de Pensilvanya’da Gülen’i ziyaret etti. El insaf…” ifadelerini kullandı.

 

Şebnem Bursalı’nın İlker Başbuğ’a sorduğu sorular şöyle:

1- Kara Kuvvetleri Komutanlığınız dönemimde kaç FETÖ’cü subay ile ilgili işlem başlattınız? Kaç FETÖ’cü subayı ordudan attınız?

2- Genelkurmay Başkanlığınız döneminde kaç FETÖ’cü subayla ilgili işlem başlattınız? Kaç FETÖ’cü subayı ordudan attınız?

3- TSK, yaklaşık 2 bin yıllık en eski devlet mekanizması ve doküman ve belge konumunda son derece dikkatli. 2007’de size gelen FETÖ’cü subaylar listesini gönderdiğinizi söylediğiniz HKK’ye sevk belgesi nerede?

4- Her fırsatta “FETÖ ile bir tek ben mücadele ettim” diyorsunuz. Bunun bir ayak izinin olması gerekir. Bu izler, belgeler, dökümanlar nerede?

5- Geçmişte mücadele ettiğiniz irticanın tanımı nedir?

6- İrtica ile mücadele adı altında FETÖ ile mi yoksa muhafazakar subaylar ve eşleriyle mi mücadele ettiniz?

7- Siz irtica ile mücadele adı altında samimi inanan subayları ordudan atarken bilerek ya da bilmeyerek FETÖ’cülere mi alan ve kadro açtınız?

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi