Futbolcu Burak Yılmaz Çin halkından ve Çinli dostlarından özür diledi

0

Ünlü futbolcu Burak Yılmaz, daha önce yaptığı “Çin’de neler neler yeniyor. Bir gün oradaki pazara gittim, çok enteresan şeyler gördüm. Oradan daha çok hastalık gelir.” ifadelerini kullandığı yorumundan dolayı Çin halkından ve Çinli dostlarından özür diledi. 


Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Yılmaz, “2 yıl futbol oynadığım Çin’de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen alışkanlık olduğunu, onlar için normal olduğunu söyleyerek, hastalık çıkma ihtimalinin fazla olduğunu söyledim. Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim.” dedi.

Ne olmuştu?

Daha önce yaptığı bir açıklamada Burak Yılmaz şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ramazan hayırlı olsun, Allah herkesin oruçlarını kabul etsin. Bu mübarek ayla birlikte başımızdaki salgın belası da inşallah biter. Süreç kontrol altına alınıyor gibi ama dilimizi ısırmak lazım. Hayatımda ilk kez bu kadar evde oturuyor olabilirim.

Babadan Beşiktaşlıyım, Allah’a şükür de kaptanlığa kadar geldim. Antalyaspor’la 1. Lig’e çıktığımızda başkan beni çağırdı ve Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe’nin beni istediğini söyledi. Ben de beni Beşiktaş’a verin dedim.

Sergen Hoca’yı küçükken de çok izlerdim, onunla diyaloğumuz iyi. Hocalığı da olumlu anlamdan beni şaşırttı. Elini üzerimizden çekmiyor.

Gençken hatalarım oldu. Beşiktaş’tan, Fenerbahçe’den, Eskişehirspor’dan gönderildim. Bir gün Şenol Hoca beni istediğini söyledi. Trabzonspor beni Türk futboluna kazandırdı, Galatasaray da Avrupa çapında bir oyuncu yaptı. Her takımda da Beşiktaşlı olduğumu bilirlerdi.

Her gün bir haber çıkıyor. Bütün dünya salgınla uğraşıyor, böyle bir durumda para mı konuşulur? Kulüple de bu konuda hiçbir konuşmamız olmadı. Sadece geçmişten yüklü bir alacağım vardı, onu da ileri bir tarihe erteledik.

Boateng geldiğinde stadı çok beğeneceğini, arkadaşlarının anlattığından da daha iyi olacağını söylemiştim. Maçta gol de attıktan sonra geldi, ‘Burası bambaşka, burada kalmak istiyorum.

Kalbimin en orta yerinde marşını çok seviyorum. Trabzonspor formasıyla buraya geldiğimde duymuştum ve tüylerim diken diken olmuştu. Taraftar olarak en sevdiğim besteler ise burada söylenecek besteler değil.

VAR’ın oyunu çok durdurduğunu, soğuttuğunu düşünüyorum. Gol attıktan sonra bekliyorsun, hakem golü verdikten sonra tribüne mi koşayım?

Çin’de neler neler yeniyor. Bir gün oradaki pazara gittim, çok enteresan şeyler gördüm. Oradan daha çok hastalık gelir.”

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi