Gazeteci Barışlar dahil toplam 8 kişi hakkında 8 yıldan 17 yıla kadar hapisleri istendi

0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “Libya’da şehit düşen MİT mensubunun kimliğini ifşa etme” suçlamasıyla tutuklu bulunan gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun da içinde bulunduğu 7’si gazeteci toplamda 8 kişi hakkında 8 yıldan 17 yıla kadar hapisleri istendi.


MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin görüntüleri yayınladıkları iddiasıyla açılan soruşturma tamamlanarak, 8 kişi hakkında dava açıldı. “Libya’da şehit düşen MİT mensubunun kimliğini ifşa etme” suçlamasıyla tutuklu bulunan Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv muhabiri Hülya Kılınç, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Yeniyaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yeniyaşam gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser hakkındaki soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tamamlandı. Hazırlanan iddianamede gazetecilerin 8 yıldan 17 yıla kadar hapisleri istendi.

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede tutuklu gazeteciler dışında Birgün gazetesi yazarı Erk Acarer ve CHP Akhisar Belediyesi Basın Birimi görevlisi E.E.’de şüpheli sıfatıyla yer aldı. Hazırlanan iddianamede gazetecilere “Devletin Güvenliğine ve Siyasal Yararlarına İlişkin Gizli Kalması Gereken Bilgileri Açıklama”, “İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek” suçlamaları yöneltildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi