Reklam

Gazeteci Murat Ağırel hakkında iki farklı karar: Önce serbest, sonra tutuklama

0

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından iki farklı karar çıktı. Ağırel hakkında hakimlik hem “Serbest bırakma” hem de “Tutuklama” kararı verdi. Murat Ağırel tutuklandı.


Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, emniyetteki işlerinin sona ermesinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne götürülerek İstanbul 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Ağırel’in sorgusunun sona ermesinin ardından İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, Ağırel hakkında tutuklama kararı verdi.

İki karar kafaları karıştırdı

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, mahkemenin karar metninin 9’uncu sayfasında serbest bırakılması kararına yer verilirken, 10’uncu sayfasında tutuklama kararı yer alıyor.

Reklam

Haberde söz konusu iki farklı karar nedeniyle polisin tutuklama işlemi yapamadığı belirtildi.

İki farklı karar nedeniyle Murat Ağırel’in avukatları hakim ile görüşme talep etti. Görüşme talebini reddeden hakim ise tutuklama kararının uygulanmasını ve polislerden Ağırel’in tutuklanmasını talep ettiği öğrenildi.

Ağırel’in avukatlarının iki farklı karar karşısında mahkeme kararına şerh düştüğü açıklandı.

Murat Ağırel, tutuklama kararının ardından yaptığı ilk açıklamasında, “Burada tutuklanan kesinlikle ben değilim. Bağımsız Türk yargısıdır. Bir Murat tutuklanır bin tane Murat gelir. Sakın ha sakın parasızlıktan intihar eden halkın hakkını savunmaktan vazgeçmeyin. Mücadeleden vazgeçmeyin. Sakın ha sakın korkmayın. Türkiye Cumhuriyeti devleti Pelikan’dan çok daha büyük. Mustafa Kemal’in devrimlerine sıkı sıkı sarılın. Daha çok çalışın, daha çok anlatın” dedi.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi