Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CHP’li belediyelere yapılan benzetmeleri doğru bulmadığını açıkladı

0

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bidebunuizle” programına katılarak açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’li belediyelere FETÖ ve PKK benzetmelerinde bulunmuştu. Şahin bu sözler hakkında, “Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum.” dedi.


Yavuz Oğhan ve Akif Beki’nin sunduğu “Bidebunuizle” programına katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li belediyelerin salgına karşı yardım girişimlerine “FETÖ ve PKK” benzetmesi yapmıştı. Bu konu hakkında görüşleri sorulan Fatma Şahin, “Zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama. böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li belediyeler hakkında “Asli işlerini yürütemeyen CHP’li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir” demişti.” ifadelerini kullanmıştı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bu demeçler hakkında, “Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama. böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Korona virüs salgınıyla alakalı açıklamalarda da bulunan Şahin, ” 2 milyonluk bir şehre göre çok iyiyiz. Vaka sayısı çok düşük, ölüm sayısı çok alt seviyede. Bizim şu ana kadar vefat eden kişi sayımız 5, entübe hasta sayımız da 4 kişi toplamda yoğun bakımla birlikte 20 kişi var. Düşük risk grubundayız ve iller arasında 67. sırada başladık amacımız düşük risk grubunda tamamlamak.” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi