Reklam

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden 4 milyon 406 bin liralık çiçek ihalesi

0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 1 yıl içerisinde satın alacağı 47 kalem mevsimlik çiçek, çiçek soğanı, çiçek yumrusu ve muhtelif bitki alımı için 4 milyon 406 bin lira ödeyecek.


Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, “Milyonlarca vatandaşımızın açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşadığı, evine ekmek götüremediği için intihar ettiği bir dönemde yapılan bu israf ihalesini vicdanlara havale ediyorum” diye konuştu.

2018 de 3, 2019’da 4 milyon liralık çiçek ihalesi

Reklam

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi “47 kalem mevsimlik çiçek, çiçek soğanı, çiçek yumrusu ve muhtelif bitki alımı ile bakımı işi” ihalesi yaptı. Yaklaşık maliyeti 6 milyon 813 bin 730 lira olarak belirlenen ihaleye 2 şirket teklif verdi. İhaleyi belediyenin kendi şirketi olan Gazi Ağaç Peyzaj Eğitim Hizmetleri ve Hayvanat Bahçesi İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş. 4 milyon 406 bin 16 lira bedelle kazandı. Şirketle belediyenin arasında ki sözleşme 28 Kasım 2019 tarihinde imzalandığı öğrenildi.

Belediyenin 2018 yılında yaptığı benzer bir çiçek ihalesine de toplam 3 milyon 424 bin lira ödemişti.

2018 de 216 milyon lira faiz ödedi

Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, büyükşehir belediye bütçesinin 2018 yılında 100 milyon lira açık verdiğini belirterek, “Yine belediye 2018 yılı için 216 milyon lira faiz ödedi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi özellikle 31 Mart seçimleri sonrasında yapmış olduğu açıklamalar ile kamuoyunda tasarruf ettiğine yönelik bir algı oluşturmaya çalıştı ancak belediyenin ihalelerini incelediğimiz zaman yapılan iş ve işlemlerin tasarrufla bir alakasının olmadığını görüyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’i israftan uzak durmaya davet ediyorum. Eğer Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin parası bu kadar çoksa; bu paraları hemşerilerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesi noktasında kullanılmasını tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi