Gelecek Parti’li Selçuk Özdağ: AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz. Ve kaybedilen her oy Gelecek Partisinin oyu.

0

Gelecek Parti’li Selçuk Özdağ yapılan anketler hakkında konuştu. Özdağ, Gelecek Partisi’nin oylarının 4 ile 9 arasında olduğunu söyleyerek, “AK Parti 30 civarlarında. AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz. Ve kaybedilen her oy Gelecek Partisinin oyu. En çok AK Parti, sonra HDP, sonra MHP’den oy alıyoruz.” diye konuştu.


Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, yapılan anketlerin objektifliğinin kuşkulu olduğunu ifade eden Özdağ, “Şu an anketler açıklanıyor ama bu anketlerin ne kadar objektif olduğu soru işareti. Çünkü bu anketleri kimin yaptırdığı önemli, kim yaptırıyor, hangi niyetle yapılıyor? Bize şey yapılanlar da ‘iki’ ile çarpmak lazım, ‘üç’ ile çarpmak lazım. Çünkü vatandaş hala korkuyor, çekiniyor. Vatandaş bir evinde korkmuyor, bir de sandıkta korkmuyor. Evinde korkmadığını şundan gösterdi; Fox TV’ye çıktı izlenme rekoru kırdı Sayın Davutoğlu’nun o programı, birinci oldu, demek ki insanlar evinde siyasi düşüncelerini söylerken korkmuyorlar, sandıkta da korkmuyor insanlar, bunu da 31 Mart ve 23 Haziran’da gördük.” dedi.

Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bize şu an %4 ile %9 arasında bir oyumuz olduğu söyleniyor, çeşitli anket firmalarından. İktidara yakın firmalar farklı söylüyorlar ama bizim de tahminimiz biz şu an 6 -7 civarında bir oy potansiyeli gözüküyor daha teşkilatlarımız tamamlanmadan. Türkiye’de henüz daha bazıları Gelecek Partisinin kurulduğunu bile bilmiyor.”

Millet arayış içinde

“Biz tüm seçmenin oyuna talibiz. Bu oy yüzdesini şimdilik bir şey söylemek mümkün değil ama biz çok ciddi şekilde konuşuluyoruz. Millet bir arayış içerisinde, AK Parti’nin oy kaybettiğini görüyoruz. Ve kaybedilen her oy Gelecek Partisinin oyu. Diğer partiler de oy kaybediyor, onların da kaybedilen her oyu Gelecek Partisinin oyu. Biz her partiden de oy alıyoruz. Onu gözlemliyoruz.”

“Anketler %40’ın altında diyorlar, %35 civarında %38 civarında gösteriyor. %30 civarlarında olduğunu tahmin ediyoruz. Bize gelen anketler de var, vatandaşın nabzını da tutuyoruz, konuşuluyor da anketlere de baktığımız zaman da bunu gözlemliyoruz.”

AK Parti, MHP, HDP oy kaybediyor

“AK Parti oy kaybediyor, MHP oy kaybediyor, HDP oy kaybediyor, bir yandan AK Partili seçmen bir diğer yandan kerhen HDP’ye giden seçmen bir diğer yandan da kerhen MHP’de duran seçmen yavaş yavaş Gelecek Partisi’ni tercih etmeye başladılar.”

“Yönetemezler”

“2021’in Mayıs’ında veya Kasım’ında seçim var. Götüremezler, gidemezler, yönetemezler, Türkiye büyük bir kriz ile baş başa. En büyük kriz de bugün Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Bu sistem Türkiye’deki krizlerin başlangıç noktasıdır.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi