Gezi Davası biterken tartışması büyüyor

0

Silivri’de görülen Gezi davasında karar açıklandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Gezi davasında tutuklu Osman Kavala’nın tahliyesine, tüm sanıkların beraatına, yurt dışındaki sanıkların da dosyalarının ayrılmasına karar verdi. Kararın ardından her camiadan açıklama geldi.


Gezi Davası’nın sanıkları arasında yer alan ve Galler’de yaşayan oyuncu Mehmet Ali Alabora ise, karar sonrasında değerlendirmede bulundu.
Gazete Duvar’dan Nida Dinçtürk’ konuşan Alabora, “Şok içindeyim. Bizim dosyalarımız ayrılmıştı diye biliyorduk. Bize de tahliye kararı çıkmasına çok şaşırdık. Avukatlarımız da çok şaşırdı. Anlamaya çalışıyoruz… Galiba artık onlar da bezdiler” dedi.

7 yıl akıyor gözlerimden

Alabora’nın eşi oyuncu Pınar Öğün ise, mahkemenin kararından sonra sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “7 yıl akıyo gözlerimden… Durmuyor. Geçmiş olsun diyen, içinden geçiren herkese sarılıyorum” ifadelerini kullandı.

“Sırada kim var masum ilan edecek? FETÖ mü?”

Davada herkesin beraatına karar verilmesini eleştiren gazeteci Süleyman Özışık, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Gezi de amaç gerçekten ağaçmış! O dönende PKK ile Fetö ile birlikta yakıp yıkanlar masummuş. Can Dündar da Mehmet Ali Alabora da masummuş. Sırada kim var masum ilan edecek? FETÖ mü?”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gezi Parkı ile ilgili davada herkese beraat çıkması çok sevindirici ve yargıya olan güvenin tazelendiği bir karar oldu. İstanbul’da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun.”

Dikkat çeken bazı paylaşımlar şöyle:

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi