Gianni Infantino: ”Hepimiz futbola yeniden başlamak isteriz ancak bunun ne zaman olacağını bilmiyoruz”

0

FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA’nın internet sitesinden korona virüs salgınıyla alakalı açıklamalarda bulundu. İnfantino ” Sağlık her şeyden önce gelir ve hastalık yenilene kadar önceliğimiz bu olmalı.” dedi


Tüm dünyada birçok spor organizasyonunun askıya alınmasına sebep olan korona virüs salgını, hayatın akışını kötü yönde etkilemeye devam ediyor. Spor organizasyonlarının ne zaman başlayacağı ise merak konusu.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, korona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Infantino’nun açıklamalarının satır başları şu şekilde:

‘Hepimiz futbola yeniden başlamak isteriz ancak bunun ne zaman olacağını bilmiyoruz. Sağlık her şeyden önce gelir ve hastalık yenilene kadar önceliğimiz bu olmalı. Yetkililerin uyarılarının dikkate alınması gerekiyor. Hiçbir maç insan hayatından daha önemli değil. Geleceğe yönelik güvenle çalışırken bu düşünceye de zihnimizde açıkça yer vermeliyiz. Uluslararası maç takvimine bir çözüm bulacağız. Futbolcuların ise sözleşmeleri ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda halihazırda bir çalışma grubumuz var. Yakın zamanda kulüpleri ve futbolcuları koruyacak önerilerle gelecekler.

Dünya yeni zorluklarla karşı karşıya ve birlikte kalmalı ve ekip olarak çalışmalıyız. Futbolun verebileceği ders budur: takım olarak çalışmak.

Futbolun sağlık otoriteleri ve hükümetlerin talimatlarına uyması ve futbolun iyi bir örnek vermesi çok önemlidir, çünkü eşleşmenin insan hayatından daha önemli olmadığı açıktır. Bunu aklımızda açıkça görmeliyiz.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi