Gizem Dolu Philadelphia Deneyi

0

Amerika 2. Dünya savaşının en önemli zamanlarında sonucu kendi lehlerine çevirmek için uğraşıyordu. Gemilerin radarda gözükmemesi adına deneyler yapılıyordu. Yapılan deneyin birisi oradaki insanlar için öyle kötü sonuçlar doğurmuştu ki bilim adamlarını da oldukça şaşkına çevirmişti. O zamanlar Amerika bu deneyi asla açıklamıyordu.

Günümüzde de hala açıklayamasalar bile 1980’de deneyi anlatan bir film çekilmesine izin verildikten sonra bilgi edinilmeye başlandı.Fakat hala kesin bilgilere erişemiyoruz.Bazı söylentilere göre bu deney boşaltılan bir hava üssü olan Montauk’ta ‘Montauk Project’ olarak devam ediyor.

Deney nasıl yapılır?

Elektro manyetik dalgaları kullanarak görünmezlik sağlama yolunda yapılan ilk çalışmalar, alternatif elektrik akımının mucidi olan Nikola Tesla’ nın başında bulunduğu grup tarafından 1930 yılında başlatılmıştı.

Kaynaklara göre Albert Einstein’in birleşik alanlar kuramına dayanılarak yapıldı. Fakat bazı kaynaklarca Albert Einstein’in projede yer aldığı söylenirken bazılarında ise Nikola Tesla’nın Albert Einsten’den yardım isteği ancak Einstein’nın deneyin insanlık için kötü sonuçlar doğurabileceğini düşündüğünden bu teklife geri çevirdiği bilgileri söyleniyor.

Gemi, jeneratörler, vericiler, güç yükselticiler, modülasyon devreleri ve elektromanyetik alan oluşturmaya yarayacak araç gereci içeren tonlarca ekipmanla donanır. Jeneratörler çalıştırılmış ve gemiye olanlar kıyıdakiler tarafından izlenmeye başlanmıştı. Gemi ortadan kaybolmuştu. Yalnızca suyun üzerinde tekne boyunda bir çizgi kalmıştı. 2 dakika sonra bu çizgi de mavi bir ışığın parlamasıyla yok olmuştu. Birkaç dakika sonra da 40 km mesafedeki Norfolk üssünde radarda ortaya çıkmıştı.

Daha sonra bilinmeyen bir nedenden dolayı tekrar ortadan kaybolan gemi en sonunda Philadelphia’ya geri dönmüştü. Fakat bu sefer gemideki insanlardan bazıları gemide yoktu ve nerede oldukları bulunamıyordu. Bazıları geminin eriyip tekrar katılaşan metal levhalarının arasında sıkışıp ölmüştü.

Kurtarılan insanların hiç birinin akıl sağlığı yerinde değildi ve deney sona erdikten sonra hepsi akıl hastanesine yatırıldı. Kurtarılan insanlar arasından heykel gibi kaskatı kesilip donan insanlar vardı. Bu donmalar bazen birkaç saniye bazen saatlerce sürüyordu. Donan denizcilerin söylediği ilginç söylemler de vardı tabi. Örneğin Smith adındaki denizci 200 gün boyunca donmuş kendine geldiğinde zamanı 5 saniye gibi hissettiğini, bu süre içerisinde dünyayı dışardan izlediğini söylemişti.

Dr. Jessup’un intiharı

Doktor Jessup, arkadaşı Doktor Mason Valentine’i arayarak deney hakkında kesin sonuçlara ulaştığını bu nedenle konuşmak için buluşmaları gerektiğini söylemişti. Doktor Mason Valentine doktorun bu buluşma teklifini kabul etmiş onunla 20 Nisan günü yemeğe gitmek üzere sözleşmişti. Ancak o yemek buluşması gerçekleşememişti. Çünkü Doktor Jessup arabasında ölü bulunmuştu.

Polis raporlarına göre arabasında, egzoz gazıyla intihar etmişti. Arkadaşları onun intihar edebilecek bir kişilikte olmadığını bunun ancak bir cinayet olabileceğini öne sürüyorlardı. Ne yazık ki Doktor Jessup’a ne olduğu bulunamamış, olaylar bir sır perdesi olarak kalmıştı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi