Reklam

Google, korona sebebiyle bu yıl 1 Nisan’da şaka yapmayacağını duyurdu

0

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını şakaları da etkilemeye başladı. Dünya devi Google, korona virüs ile mücadele eden herkese saygısını göstermek için, gelenekselleşen 1 Nisan şakasını yapmayacağını duyurdu.

Bilindiği üzere 1 Nisan günü, dünya genelinde ‘Şaka Günü’ olarak adlandırılıyor ve birçok kişi birbirine bu günde ilginç şakalar yapıyor. Webtekno internet sitesinden Bekircan Akpınar’ın haberine göre, bu geleneği her yıl sürdüren internet devi Google, daha önce oldukça ilginç şakalarıyla ön plana çıkıyordu ancak bu sene korona virüs salgını nedeniyle şaka yapmayacağını duyurdu.

Reklam

Business Insider’ın yayınladığı e-posta metninde “Google, bu geleneği COVID-19 ile mücadele eden herkese saygısını göstermek için bu sene gerçekleştirmeyecek. Şu anda hedef, insanlara yardımcı olmak. Bu yüzden şakaları gelecek yılki 1 Nisan’a saklayalım.” ifadelerine yer verildi. Bunun yanı sıra Google, şirket içindeki 1 Nisan şaka etkinliklerini de iptal etti ve ekiplerden 1 Nisan şakası yapılmaması konusunda ricada bulundu.

Bilindiği üzere daha önce Google; ‘Kötü Espri Detektörü’, ‘Waldo Nerede?’, ‘Googz’ gibi 1 Nisan şakaları yayınlamış ve tebessüm ettirmişti.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi