Güçlü kadınların 9 özelliği

0

Kadın kelimesi başlı başına bir güç timsalidir aslında.Anne kadın, doktor kadın,abla kadın,eş kadın, “güçlü kadın”… O halde güçlü kadınların ortak özelliklerine hep birlikte bakalım;

Öncelik sıralaması yaparlar

Güçlü kadınlar mantıkçı olarak nitelendirilseler de derin bir duygu birikimine sahiptirler. Fakat zamanı, onları duygusal anlamda zedeleyecek birine harcamak yerine kendine harcamayı tercih ederek yalnızlığı seçerler. Partnerlerinin birkaç seçenek arasından seçtiği değil de ilk ve tek tercihleri olmayı isterler. Güçlü kadınlar için önemli olan menfaat gözetmeden sevilmek, saygı görmek ve bunu karşılıklı bir biçimde sürdürmektir.

Mantık çerçevesinde ve duygu yüklü hareket ederler

Diğer haberler

Güçlü kadınlar hayatlarına sadece “biri olsun” düşüncesiyle birini almazlar. Onun yerine yalnızken de eğlenebilme, zamanlarını doğru değerlendirebilme mantığıyla hareket ederler. Güç, bağımsızlık ve gerçek duygular onlar için en önemli kavramlardır

 Kendilerini geliştirmeye odaklanırlar

Günümüzde de görüldüğü üzere kadınlar genellikle iş hayatlarında istedikleri konuma ulaşmak, akademik başarılara imza atmak istiyor. Bu nedenle çoğu kadın yalnız kalmayı ve sadece kendilerine odaklanmayı tercih ediyor.Fakat yalnızlığı değil de rutin bir aile hayatını seçerek de kendini geliştirme yolunda istikrarlı adımlar atan binlerce kadına rastlamak da mümkün elbette.

Kendileri olmaktan çekinmezler

Güçlü kadınlar “nerde ne yapacağını bilen” sıfatına en uygun kişilerdir denebilir. Bu nedenle emir almayı ve başkaları tarafından farklı kalıplara sokulmaya çalışılmasını sevmezler. Oldukları gibi davranırlar fakat sınır çizgileri oldukça keskindir.

Hata yapmaktan korkmazlar

Güçlü kadınlar, hataların ve hata yapmanın da yaşamın bir parçasını olduğunu bilerek davranır ve düşünürler. Her hatayı birer ders niteliğinde görürler ve yeni şeyler öğrenerek kendilerine pay çıkarırlar.

Fiziksel değil ruhsal bir partner isterler

Güçlü kadınlar partnerlerinin sadece somutsal olarak yanlarında bulunmalarını istemezler.Düşüncelerine saygı gösteren,  değiştirmeye çalışmadan yanında olduğunu hissettiren, karşılıklı fikir alışverişinde bulunabileceği ve her şeyi rahatça konuşabileceği bireyleri tercih ederler.

Cinsel obje muamelesi görmek istemezler

Güçlü kadınlar cinsel bir obje muamelesi görmekten nefret ederler. Dış görünüşlerine oldukça önem verirler fakat partnerlerinin onlarda bulduğu şeylerin fiziksel görünümün çok daha ötesinde şeyler olmasını isterler. His ve aşk onlar için çok önemlidir.

Yalnız olmayı severler

Kendine güvenen ve kendini seven insanlar için yalnız olmak mutsuz olmak anlamına gelmez. Aksine dinginlik, sakinlik ve her şeyin kendi tasarımları etrafında şekillenmesi onları oldukça huzurlu hissetmesini sağlar. Zihinsel ve bedensel özgürlük onlar için mutluluk kaynağıdır.

Güçlü ve kendilerini anlayan erkeklerle birlikte olmak isterler

Güçlü  olarak nitelendirilen kadınların da kendilerini zayıf ve yetersiz hissettiği anlar vardır. İşte böyle zamanlarda dışarıdan güçlü görünseler dahi içeriden üzgün olduklarını anlayabilecek erkeklere ihtiyaç duyarlar. Güçlü ve zayıf yanlarıyla oldukları kişi için sevilmek, başarılı olduklarında ortak duygularla sevinmek, desteklenmek onlar için çok önemlidir.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi